EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Novinky a články  ::  Jubilejní 15. ročník veletrhu úspor energií SOLAR PRAHA 7. – 9. 2. 2019 v PVA Letňany  :: 

Novinka EkoWATTu

Jubilejní 15. ročník veletrhu úspor energií SOLAR PRAHA 7. – 9. 2. 2019 v PVA Letňany

30. 11. 2018 Jubilejní 15. ročník veletrhu úspor energií SOLAR PRAHA

Zájem o fotovoltaické elektrárny na střechy rodinných domů i veřejných budov neustále roste, rozvoji pomáhá nejen dotační politika, ale i úpravy legislativy. Pořízením střešní fotovoltaické elektrárny lidé určitě ušetří. Existuje však řada otázek spojených s instalací tohoto zdroje energie. Jednou z častých je například: „Co se bude dít s nespotřebovanou elektřinou?“

Veškeré dotazy budou moci zájemci konzultovat na veletrhu SOLAR PRAHA, který oslaví v únoru 2019 své 15. jubileum. Veletrh se věnuje efektivnímu využívání obnovitelných zdrojů a uskuteční se souběžně s největším veletrhem v oboru staveb a renovací střech STŘECHY PRAHA ve dnech 7. – 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany. Uplynulý ročník přilákal 22 000 návštěvníků se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

TÉMATA SOLAR PRAHA
Hlavními tématy veletrhu SOLAR PRAHA jsou fotovoltaika, solární termika, biomasa, tepelná čerpadla, akumulace energie, odpadní teplo a elektromobilita. Program veletrhu zahrne aktuální trendy a odpoví na nejčastější dotazy: jaké jsou perspektivy střešní fotovoltaiky v ČR, jaké jsou cenové a technické možnosti výstavby fotovoltaických střešních elektráren, jaká je doporučená kapacita, jaké jsou možnosti financování a jak využít aktuální dotační programy, jak skladovat energii z obnovitelných zdrojů a jaká jsou řešení pro energetickou soběstačnost.

NOVINKA – FESTIVAL DŘEVA A NÁŘADÍ
Pro všechny, kteří mají rádi práci se dřevem, je určen nový projekt „Festival dřeva a nářadí“ s širokou nabídkou dřevosortimentu, spojovacích prvků, nářadí a dalšího vybavení pro řemeslníky i kutily. Součástí festivalu bude Zóna pro tesaře s množstvím ukázek moderních i tradičních tesařských technik a workshopů. Historii tesařského řemesla budou připomínat vzácné muzejní exponáty.

DALŠÍ PESTRÝ PROGRAM
Pro širokou veřejnost jsou určeny semináře o údržbě střech a nejčastějších chybách ve střešním plášti. Proběhne mezinárodní konference Izolace 2019 či konference Řemeslo 4.0. Fórum Dřevěné konstrukce o poruchách a vadách dřevěných konstrukcí se bude tentokrát věnovat i dřevěným stavbám typu rozhledny, mosty a lávky a jejich údržbě.

PORADENSTVÍ ZDARMA
Odborníci ve Stavebním poradenském centru poradí ve všech oblastech výstavby. Úspory energií budou doménou poradenství na stánku České fotovoltaické asociace či v Centru pro obnovitelné zdroje energie. Užitečné rady poskytnou a kvalitní realizační firmu doporučí odborníci na stánku Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR.

Více na www.strechy-praha.cz

Odkaz: Střechy Praha

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect