EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  EkoWATT v médiích  :: 

EkoWATT v médiích

V bytě s kvalitními okny se musí větrat

9. 1. 2009 (Ekolist) - Výměna oken je jedním z častých opatření využívaných při rekonstrukci panelových bytových domů. Kromě úspory energie a zlepšení tepelné pohody však může přinést i určité problémy - zvýšenou vlhkost, vydýchaný vzduch a plísně. Jak těmto problémům předejít? Řešení otázek souvisejících s energeticky úspornou rekonstrukcí panelových domů se věnuje výzkumný projekt EkoWATTu. Dílčí závěry týkající se problematiky výměny oken a větrání shrnuje článek Ekolistu.

Související odkaz: Ekolist: V bytě s kvalitními okny se musí větrat

Výkupní ceny elektřiny u nových větrných a fotovoltaických elektráren v roce 2009 klesnou

8. 12. 2008 (Ekolist) - Noví investoři do větrných a fotovoltaických elektráren, kteří zahájí provoz po 1. lednu 2009, musí počítat s poklesem výkupní ceny oproti roku 2008.

Související odkaz: Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 8/2008 (PDF)

Úspora energie nevede jen přes vypínání videa

18. 7. 2008 (Měšec.cz) - Opatření v oblasti energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů energie jsou dobře využitelné i v běžné domácnosti. Článek Josefa Jandy na serveru Měšec.cz.

Související odkaz: Měšec.cz: Úspora energie nevede jen přes vypínání videa

Co lze čekat od energeticého štítkování budov?

23. 6. 2008 (iDNES) - Budova, ať už jde o rodinný či bytový dům nebo třeba administrativní budovu, spotřebuje řádově více energie než domácí spotřebič. Energetické štítkování budov je tedy na místě. Kupující, nájemce či stavebník by měli mít možnost snadno zjistit, jak na tom dům je a kolik zaplatí za jeho energetický provoz. Od ledna roku 2009 vznikne pro nově stavěné budovy a rekonstrukce většího rozsahu povinnost zpracovat tak zvaný Průkaz energetické náročnosti budovy.

Související odkaz: Energetické štítky: od ledna budou povinně na každém novém domě

Nebojte se luxusu. Umí ušetřit.

29. 4. 2008 (Hospodářské noviny) - Článek Hospodářských novin o energeticky úsporných spotřebičích.

Související odkaz: HN: Nebojte se luxusu. Umí ušetřit.

Energetická náročnost je náročná

3. 4. 2008 (Moderní obec) - Povinnosti nechat si zpracovat nikterak levné průkazy energetické náročnosti budov se od 1. ledna 2009 nevyhnou ani mnohá města či obce. Článek v časopisu Moderní obec.

Související odkaz: Moderní obec: Energetická náročnost je náročná

Velké budovy závodí v plýtvání energií

28. 3. 2008 (Hospodářské noviny) - Energiemi se plýtvá i v nově postavených administrativních budovách. Ty leckdy jen sotva splňují požadavky norem a jsou nemalou zátěží pro jejich provozovatele a nájemce. Článek Hospodářských novin,

Související odkaz: HN: Velké budovy závodí v plýtvání energií

České domy jako cedník. Zbytečně platíme tisíce

26. 3. 2008 (Aktualne.cz) - Většina domů v ČR patří do kategorie "energeticky neúsporné". Platí to bohužel i pro většinu novostaveb. Článek na Aktualne.cz

Související odkaz: Aktualne: České domy jako cedník. Zbytečně platíme tisíce

Energetické průkazy budov - nová povinnost pro vlastníky nemovitostí

14. 2. 2008 (Obec a finance) - Loňská novela zákona 406/2006 Sb. o hospodaření energií přinesla novinku - průkaz energetické náročnosti budov. Co to je a co z toho vyplývá pro vlastníky budov, včetně obcí?

Související odkaz: Průkaz energetické náročnosti budov

« | 1 | 2

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect