EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  EkoWATT v médiích  ::  Co vše nebude fungovat v případě blackoutu?  :: 

EkoWATT v médiích

Co vše nebude fungovat v případě blackoutu?

30. 1. 2014

Co vše nebude fungovat v případě blackoutu? - 1.

Položili jste si někdy otázku, co vše by u vás doma nefungovalo v případě, že by na delší dobu nastal výpadek elektrického proudu? Odborníci upozorňují, že velký blackout je nevyhnutelný. Otázka proto nezní, zda ho zažijeme nebo ne, ale jak bude dlouhý a kolik škody napáchá. Diskuzi na toto téma na ČRo Dvojka v pořadu Kontakt Dvojky, které se zúčastnil též Jiří Beranovský z EkoWATTu, si můžete poslechnout zde:

http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3052878

Moderuje Martina Kociánová. Kupředu do minulosti. Blackout I. (totální výpadek elektrického proudu). Co vše by nefungovalo, kdyby na delší dobu nastal výpadek elektrického proudu. Pokud dojde k "Blackoutu", tak je, podle odborníků, důležité, aby netrval dlouho. Jak se na podobné situace připravit. Hosté: Václav Bartuška - zvláštní velvyslanec ČR pro otázky energetické bezpečnosti. Vladimír Tošovský - předseda představenstva společnosti spravující Českou přenosovou soupravu ČEPS. Martin Koller - bezpečnostní expert. Martin Sedlák - výkonný ředitel ve společnosti Aliance pro energetickou soběstačnost. Jiří Beranovský - energetický analytik. (54 min)

Související odkaz: http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudominulosti

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect