EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Služby  ::  Stavím dům, zasadím strom  :: 

Stavím dům, zasadím strom

Komu je služba určena?

  • vlastníci nemovitostí
  • zájemci o výstavbu nebo rekonstrukci budov
  • projektanti, architekti
  • stavební a developerské firmy

Objekty, pro které je určena

  • rodinné domy
  • bytové domy
  • administrativní a další nebytové budovy

POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ_

Chcete poptat tuto službu?
Použijte náš Poptávkový formulář

Motto: Postav dům, zasaď strom!

Ateliér energeticky úsporných domů a rekonstrukcí EkoWATT: Od kolébky do provozu.

Komplexní služby pro výstavbu či rekonstrukci domů v energeticky aktivním, nulovém, pasivním či alespoň nízkoenergetickém standardu:

CÍL: Žádné platby za energie.

EkoWATT je členem sítě Centra pasivního domu.
Poskytujeme bezplatné konzultace v oblasti návrhu, výstavby a provozu rodinných a bytových domů.
Řešíme stavebně-technické vlastnosti domu, systémy vytápění, větrání, přípravy teplé vody, využití obnovitelných zdrojů energie apod.
Optimalizujeme investiční a provozní náklady.
Máme kvalifikované poradce Certified Passive House Designer (Certifikovaný projektant pasivních domů), který vydává Passivhaus Institut Darmstadt.

Energeticky pasivní standard = Orientace a tvar budovy + Tepelné izolace + Tepelně izolační okna + Vzduchotěsnost obvodového pláště + Řízené větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperací) + Využití obnovitelných zdrojů energie.

Parametry pasivního domu se definují podle PHPP(Passive House Planning Package = Passivhaus Projektierungspaket = Plánovací nástroj pro pasivní domy). Metodika vznikla v Passivhaus Institutu v německém Darmstadtu a jako první definovala pojem pasivní dům. Jedná se v Evropě o nejčastěji užívaný nástroj pro optimalizaci návrhu a hodnocení energetické bilance pasivních domů.

V Čechách se používá i druhá, národní metodika TNI = technická normalizační informace, která stanovuje jednotný postup hodnocení:


Obě metodiky vycházejí z evropské normy EN ISO 13 790 (Energetická náročnost budov – Výpočet spotřeby energie na vytápění a chlazení). Zatímco metodika TNI hodnotí a porovnává posuzovaný objekt se „srovnatelným standardním referenčním objektem“, PHPP je vhodné pro návrh a optimalizaci projektu. TNI z důvodu možnosti vzájemného porovnání, používá stejná data pro všechny objekty, ať už jsou postavené kdekoliv. Oproti tomu PHPP zohledňuje konkrétní umístění.

Výhoda metodiky PHPP spočívá v tom, že je uznávaná v zahraničí, zatímco TNI pouze v ČR. Např. všechny pasivní domy v Německu jsou hodnoceny podle PHPP. Domy navržené v PHPP mohou získat prestižní certifikát PHI (Passivhaus Institutu v Darmstadtu, Německo) i na budovy postavené v ČR.

Máte-li zájem o více informací nebo o objednání služby, vyplňte prosím poptávkový formulář.

 

další reference >>

SLOVNÍČEK POJMŮ

Pasivní dům
Dům, jehož roční potřeba tepla na vytápění je maximálně 20 kWh/m2. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 80-100 kWh/ m2.rok.
Pasivní dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy. Tato norma stanovuje ještě další podmínky pro klasifikaci domu v pasivním standardu. Mj. primární energie na provoz pasivního domu z neobnovitelných zdrojů (tedy energie na vytápění, přípravu teplé vody a elektrická energie pro technologie) nesmí překročit 60 kWh/(m2.a).
Nulový dům
Dům s nulovou spotřebou tepla na vatápění, respektive s roční spotřebou tepla nižší než 5 kWh/m2 vytápěné podlahové plochy. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 100-120 kWh/ m2.rok.
Nízkonákladový dům
Dům s nízkými provozními náklady na energie. Nízká spotřeba energií totiž nutně nemusí znamenat také nízké provozní náklady. Nízkonákladový dům má nejenom nízkou spotřebu energií, ale také minimální náklady na provoz.
Nízkoenergetický dům
Dům, jehož roční spotřeba tepla na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2 vytápěné podlahové plochy. Nízkoenergetický dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy.

Související služby

Energeticko-ekonomická optimalizace projektu domu

Optimalizace projektu novostavby nebo rekonstrukce domu ušetří až desítky procent provozních nákladů na energie.

Zdarma energetické poradenství EKIS

Nevíte si rady? Navštívte naši on-line poradnu nebo střediska v Praze a Českých Budějovicích.

Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)

Energetický průkaz budovy (PENB) dá jasnou informaci o energetické náročnosti domu.

Nová zelená úsporám - odborný energetický posudek a podání žádosti

Zpracujeme vám veškeré podklady nutné pro podání žádosti do programu Nová zelená úsporám.

Energetický audit budov

Energetický audit navrhne opatření na úspory energie v budově.

Výpočet tepelných ztrát budovy

Výpočet tepelných ztrát odpoví na otázku, jak dimenzovat zateplení či vytápění.

Poradenství v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby budov

Poradíme vám, jak postupovat a jak zajistit, aby Vás nízkoenergetický či pasivní dům nevyšel příliš draho.

Pasivní bytový dům

Jsou dnes běžně prováděné rekonstrukce bytových domů dostatečné? Je možné dosáhnout pasivního standardu rekonstrukcí Vašeho domu? Je to výhodné? Kolik to bude stát? Kolik se ušetří? Jakým způsobem je možné rekonstrukci financovat?

Termovizní měření

Kudy skutečně utíká teplo odhalí termovizní kamera.

další služby >>

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect