Stavím dům, zasadím strom
Komu je služba určena?
- vlastníci nemovitostí
- zájemci o výstavbu nebo rekonstrukci budov
- projektanti, architekti
- stavební a developerské firmy
Objekty, pro které je určena
- rodinné domy
- bytové domy
- administrativní a další nebytové budovy
POPTÁVKOVÝ FORMULÁŘ_
Chcete poptat tuto službu?
Použijte náš Poptávkový formulář
Motto: Postav dům, zasaď strom!
Ateliér energeticky úsporných domů a rekonstrukcí EkoWATT: Od kolébky do provozu.
Komplexní služby pro výstavbu či rekonstrukci domů v energeticky aktivním, nulovém, pasivním či alespoň nízkoenergetickém standardu:
- 2 h konzultací ZDARMA +
- zaměření stávajícího stavu,
- architektonický návrh,
- optimalizaci investičních a provozních nákladů,
- projektová dokumentace,
- realizace,
- tendry,
- technický a stavební dozor,
- měření a verifikace výsledku.
CÍL: Žádné platby za energie.
EkoWATT je členem sítě Centra pasivního domu.
Poskytujeme bezplatné konzultace v oblasti návrhu, výstavby a provozu rodinných a bytových domů.
Řešíme stavebně-technické vlastnosti domu, systémy vytápění, větrání, přípravy teplé vody, využití obnovitelných zdrojů energie apod.
Optimalizujeme investiční a provozní náklady.
Máme kvalifikované poradce Certified Passive House Designer (Certifikovaný projektant pasivních domů), který vydává Passivhaus Institut Darmstadt.
Energeticky pasivní standard = Orientace a tvar budovy + Tepelné izolace + Tepelně izolační okna + Vzduchotěsnost obvodového pláště + Řízené větrání se zpětným získáváním tepla (rekuperací) + Využití obnovitelných zdrojů energie.
Parametry pasivního domu se definují podle PHPP(Passive House Planning Package = Passivhaus Projektierungspaket = Plánovací nástroj pro pasivní domy). Metodika vznikla v Passivhaus Institutu v německém Darmstadtu a jako první definovala pojem pasivní dům. Jedná se v Evropě o nejčastěji užívaný nástroj pro optimalizaci návrhu a hodnocení energetické bilance pasivních domů.
V Čechách se používá i druhá, národní metodika TNI = technická normalizační informace, která stanovuje jednotný postup hodnocení:
- rodinných (TNI 73 0329)
- a bytových domů (TNI 730330) s velmi nízkou energetickou náročností, zejména nízkoenergetických a pasivních domů podle přílohy A ČSN 73 0540-2:2007.
Obě metodiky vycházejí z evropské normy EN ISO 13 790 (Energetická náročnost budov – Výpočet spotřeby energie na vytápění a chlazení). Zatímco metodika TNI hodnotí a porovnává posuzovaný objekt se „srovnatelným standardním referenčním objektem“, PHPP je vhodné pro návrh a optimalizaci projektu. TNI z důvodu možnosti vzájemného porovnání, používá stejná data pro všechny objekty, ať už jsou postavené kdekoliv. Oproti tomu PHPP zohledňuje konkrétní umístění.
Výhoda metodiky PHPP spočívá v tom, že je uznávaná v zahraničí, zatímco TNI pouze v ČR. Např. všechny pasivní domy v Německu jsou hodnoceny podle PHPP. Domy navržené v PHPP mohou získat prestižní certifikát PHI (Passivhaus Institutu v Darmstadtu, Německo) i na budovy postavené v ČR.
Máte-li zájem o více informací nebo o objednání služby, vyplňte prosím poptávkový formulář.
REFERENCE K TÉTO SLUŽBĚ
Nisa Business Center, Liberec
Energeticko-ekonomická optimalizace rekonstrukce bytových domů v Brně Maloměřicích
Energeticko-ekonomická optimalizace rekonstrukce bytového domu Českomalínská, Praha 6
Energeticko-ekonomická optimalizace projektu rekonstrukce mateřské školy v Kosteleckých Horkách
SLOVNÍČEK POJMŮ
- Pasivní dům
- Dům, jehož roční potřeba tepla na vytápění je maximálně 20 kWh/m2. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 80-100 kWh/ m2.rok.
Pasivní dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy. Tato norma stanovuje ještě další podmínky pro klasifikaci domu v pasivním standardu. Mj. primární energie na provoz pasivního domu z neobnovitelných zdrojů (tedy energie na vytápění, přípravu teplé vody a elektrická energie pro technologie) nesmí překročit 60 kWh/(m2.a). - Nulový dům
- Dům s nulovou spotřebou tepla na vatápění, respektive s roční spotřebou tepla nižší než 5 kWh/m2 vytápěné podlahové plochy. Běžná česká novostavba spotřebuje na vytápění zhruba 100-120 kWh/ m2.rok.
- Nízkonákladový dům
- Dům s nízkými provozními náklady na energie. Nízká spotřeba energií totiž nutně nemusí znamenat také nízké provozní náklady. Nízkonákladový dům má nejenom nízkou spotřebu energií, ale také minimální náklady na provoz.
- Nízkoenergetický dům
- Dům, jehož roční spotřeba tepla na vytápění nepřesahuje 50 kWh/m2 vytápěné podlahové plochy. Nízkoenergetický dům v ČR definuje norma ČSN 73 0540. Jednotící postup pro hodnocení a klasifikaci budov s nízkou spotřebou tepla lze nalézt v v TNI 73 0329 pro rodinné domy a TNI 73 0330 pro bytové domy.