EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Služby  ::  Studie energetických úspor ve výrobě, podnikových a administrativních budovách  :: 

Studie energetických úspor ve výrobě, podnikových a administrativních budovách

Komu je služba určena?

  • střední a velké podniky
  • vlastníci administrativních budov

Objekty, pro které je určena

  • výrobní provozy (průmyslové i zemědělské)
  • skladovací haly, logistické areály
  • administrativní budovy
  • novostavby i rekonstrukce budov

Plánujete výstavbu či rekonstrukci výrobního provozu, skladového areálu či podobného objektu? Vlastníte administrativní budovu? Zatěžují Vás provozní náklady na energie? Vhodné řešení Vám navrhne energeticko-ekonomická optimalizace.

Chcete-li snížit spotřebu energií a s tím spojené provozní náklady průmyslového, zemědělského provozu, skladovací haly, administrativní budovy či podobného objektu a nepotřebujete přitom zpracovat energetický audit v rozsahu požadovaném zákonem o hospodaření energií (č. 406/2000 Sb.), je pro Vás vhodným řešením zpracování studie energetických úspor s důrazem na energeticko-ekonomickou optimalizaci provozu či objektu. Ta je zacílena na maximální snížení provozních nákladů cestou snížení spotřeby energeticky náročných technologií (technologického tepla či elektřiny, páry či stlačeného vzduchu) a tepelných ztrát budovy. Návrh energeticko-ekonomické optimalizace lze zpracovat jak pro novostavbu ve fázi projektové přípravy, tak i pro plánovanou rekonstrukci objektu.

V rámci energetické optimalizace odhalíme hlavní zdroje nadměrné spotřeby a plýtvání energií a navrhneme opatření k jejich snížení či odstranění. Dále navrhneme různé kombinace vytápění, větrání a přípravy teplé vody dle specifických potřeb zadavatele. Pro jednotlivé varianty lze potom připravit srovnání z hlediska investičních nákladů, provozních nákladů na získávání a spotřebu energií, průběhu cash-flow (se započítáním předpokládaného růstu cen energií a časové hodnoty peněz) a také stanovení rizik realizace jednotlivých variant. Toto srovnání umožňuje výběr optimální varianty řešení z hlediska energetické bilance provozu i z hlediska návratnosti investice a optimalizace provozních nákladů.

Další možností je zpracování studie energetických úspor metodou Energy Efficiency Retrofit Survey. Jde o velmi efektivní, rychlou a ve srovnání s energetickým auditem méně nákladnou metodu vyhledání potenciálu energetických úspor v budovách a podnikových provozech.

Pro systematické a dlouhodobé snižování energetické náročnosti systému lze potom doporučit řízení energetických úspor metodou Monitoring a Targeting.

Máte-li zájem o více informací nebo o objednání služby, vyplňte prosím poptávkový formulář.

 

Související služby

Energetický audit budov

Energetický audit navrhne opatření na úspory energie v budově.

Dotace a financování energetických projektů

Pomůžeme vám se získáním dotace - programy EKO-ENERGIE, OPŽP, PANEL, SFŽP.

Poradenství pro malé a střední podniky

Tvorba podnikatelských záměrů, strategické a projektové řízení pro malé a střední podniky

Příprava a hodnocení podnikatelských záměrů a studie proveditelnosti

Důkladné vyhodnocení podnikatelského záměru je základem dobré investice.

Řízení energetických úspor, Monitoring a Targeting

Energetický management zajistí významné, rychlé a zároveň dlouhodobé snížení spotřeby energií.

Termovizní měření

Kudy skutečně utíká teplo odhalí termovizní kamera.

další služby >>

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect