EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Tiskové zprávy  :: 

Tiskové zprávy

EKOWATT ZAHÁJIL DALŠÍ FÁZI CERTIFIKACE BREEAM IN USE PRESTIŽNÍHO BYZNYS CENTRA V MOSKVĚ

10. 2. 2014 V loňském roce EkoWATT zpracoval certifikaci BREEAM In Use pro prestižní byznys centrum Romanov Dvor v Moskvě. Certifikace proběhla v novém formátu BREEAM In Use International a zařadila se mezi první padesátku budov na světě, které byly certifikovány v tomto novém schématu. V letošním roce bude certifikace rozšířena na oblasti managementu a vnitřní organizace. EkoWATT se tak stává jedinou tuzemskou firmou, která realizuje certifikaci BREEAM In Use International ve všech třech částech Part 1, 2, 3.

Nahrazení průkazů energetické náročnosti budov pouhým dokládáním faktur odporuje Evropské směrnici

18. 4. 2013 Ministerstvo průmyslu a obchodu předložilo návrh, který by vlastníkům nemovitostí umožnil vpodstatě ve všech případech nahradit průkazy energetické náročnosti při prodejích a nových pronájmech posledními třemi ročními vyúčtováními za energie. Návrh usiluje o zjednodušení podmínek pro majitele nemovitostí, bohužel však odporuje původnímu účelu směrnice evropské komise, kvůli které byla novela zákona o hospodaření s energií přirpavena. Průkazy energetické náročnosti slouží k objektivnímu porovnání nabízené nemovitosti a roční vyúčtování za energie nemohou tyto údaje poskytnout.

Zahájení vzdělávacího projektu pracovníků EkoWATTu v oblasti environmentálních technologií

8. 2. 2013 Od začátku roku probíhá vzdělávací projekt, podpořený z programu OPPA. Cílem projektu je zvýšení odborné kvalifikace pracovníků EkoWATTu a rozvoj lidských zdrojů , které přispěje k rozvoji podnikání v oblasti environmentálních technologií a rozvoji výzkumu a vývoje v této oblasti a k prohloubení spolupráce mezi veřejným (FEL ČVUT) a podnikatelským sektorem. EkoWATT CZ tak bude moci svým zákazníkům nabízet nejmodernější technologie, inovace a environmentální řešení v oblasti energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie, ve které společnost EkoWATT CZ podniká.

EkoWATT nabídne bezplatné energetické poradenství na výstavě HOBBY podzim 2012 na Výstavišti v Č. Budějovicích

11. 10. 2012

Od čtvrtka 18. 10. do neděle 21. 10. budou moci lidé využít bezplatné energetické poradenství na stánku EkoWATTu na výstavě HOBBY podzim 2012 v Č. Budějovicích. Stánek bude v pavilonu Z a poradenství bude poskytováno po celou dobu výstavy.

PASIVNÍ PANELÁKY? ANO, TO MYSLÍME VÁŽNĚ.

29. 3. 2012 U většiny panelových budov (85 %), které dosud neprošly rekonstrukcí, je možno cílit až na pasivní energetický standard, tvrdí konzultanti ze společnosti EkoWATT. Provozní energetické náklady domácností se v takových domech po rekonstrukci v průměru sníží o 50 – 60 %. Vyšší investice pasivní rekonstrukce se vrací v průměru mezi 10 a 18 lety. Dlouhé návratnosti a velké investice, které známe z minulosti, již dnes neplatí. Podstatnou výhodou pasivního standardu je též zdravé vnitřní prostředí bez nadměrné vlhkosti, plísní a vydýchaného vzduchu.

GeoT*SOL Release 2 je na světě

24. 2. 2012 Geo T*SOL – Firma Valentin uvedla na trh nový produkt - profesionální program pro modelování potřeby teplé vody a vytápění za využití tepelného čerpadla.

Energy Standards in Buildings within Visegrad Countries

7. 10. 2011 The representatives of the Green Building Councils of the Visegrad Countries created a common working group within the V4 in order to strengthen the position of the V4 in the area of energy standards of buildings. They met in Prague at a workshop on the theme Legislative Requirements for the Energy Demands of Administrative Buildings concerning EPBD II in order to discuss better environmental standards in office and retail buildings.

EkoWATT upořádal seminář zástupců Rad pro šetrné budovy zemí Visegradu na téma Implementace legislativních nároků na energetickou náročnost administrativních a obchodních budov

23. 9. 2011 Nová připravovaná legislativa která vyplývá z evropské směrnice EPBD II má vést k postupnému významnému snížení energetické náročnosti budov.

Při hledání úspor energie bylo dosud věnováno málo pozornosti administrativním a obchodním budovám. Závěry studie Potenciál úspor v administrativních a obchodních centrech, kterou zpracovala k této problematice společnost EkoWATT, shrnuje její autor Petr Vogel: „U komerčních budov jsou hlavní provozní náklady tvořeny spotřebou elektrické energie, nikoliv tepla na vytápění a přípravu teplé vody, jako je tomu u bytových budov. Zásadními položkami nákladů komerčních budov je také osvětlení, chlazení a větrání.“

Studie posuzuje potenciál úspor jak z pohledu přínosu pro životní prostředí, ale také z pohledu ekonomické návratnosti a ekonomické výhodnosti jednotlivých opatření. Tento přístup by se měl objevit i v nové připravované legislativě.

Zájemci o energetické úspory a obnovitelné zdroje energie mohou využít nový Katalog firem

2. 3. 2010 EkoWATT začátkem roku spustil na adrese www.ekowatt.cz/cz/katalog-firem novou verzi Katalogu firem v oboru energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie. Katalog je přehledně rozčleněn do patnácti tematických kategorií a soustřeďuje kontaktní informace, odkazy na www stránky a stručný popis činnosti firem. Vyhledáván je především zájemci o realizaci úsporných opatření či využití obnovitelných zdrojů energie.

Programy o úsporách a alternativních zdrojích energie pro pedagogy a žáky středních škol

19. 1. 2010 EkoWATT nabízí středním školám vzdělávací programy zaměřené na aktuální téma energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů energie. Programy určené studentům i pedagogům středních škol zahrnují jak obecnější úvodní semináře o souvislostech výroby a spotřeby energie a udržitelného rozvoje, tak i prakticky zaměřené semináře o aplikaci energetických úspor a alternativních zdrojů energie. Pro studenty středních průmyslových škol stavebních jsou připraveny odborné semináře se zaměřením na nízkoenergetické stavění a úsporná opatření ve stavebním sektoru. Nabízené semináře EkoWATT realizoval již v roce 2008 a 2009 ve školách v Praze, Českých Budějovicích a ve Středočeském kraji.

1 | 2 | »

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect