EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Publikace a studie podle kategorie  ::  Energetická náročnost gastroprovozů a možnosti úspor  :: 

Naše publikace

Energetická náročnost gastroprovozů a možnosti úspor

obrázek - Energetická náročnost gastroprovozů a možnosti úspor

Jakub Wiesner, Richard Poul

Vydal: EkoWATT, 2016

Formát: elektronická - PDF , A4, 3 MB
Počet stran: 53
Stáhnout

Cílem studie bylo zmapovat energetickou náročnost gastroprovozů v rámci větších administrativních, případně školních budov a vyhodnotit možnosti úspor energií.
Zatímco u rodinných domů se při hledání úspor pozornost zaměřuje zejména na snižování potřeby tepla na vytápění, u větších budov, jako jsou např. administrativní celky, tento přístup postrádá na významu. Energetickou spotřebu těchto budov totiž z větší části tvoří spotřeba elektrických spotřebičů a technického vybavení. Pro stanovení jejich energetické náročnosti je tedy potřebné se dívat na budovy jako celek včetně všech významných spotřebičů energie.
Gastroprovozy (kuchyně a jídelny, kuchyňské spotřebiče) se mohou podílet významně na celkové spotřebě energie těchto budov. Přesnější údaje o energetické náročnosti gastroprovozů v současné době v České Republice neexistují. Jejich energetickou náročnost nelze tedy ani přibližně odhadnout, natož pak stanovit možnosti energetických úspor.

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect