EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Reference  ::  Energetický audit budovy IBC  :: 

Reference

Energetický audit budovy IBC

Předmětem energetického audity bylo moderní administrativně obchodní centrum IBC v Praze, které bylo postaveno v koncem 90. let minulého století. Objekt se nachází v centru hlavního města v ulici Pobřežní, mezi hotelem Hilton a Negrelliho viaduktem.

Z hlediska energetických vlastností je slabším místem obvodový plášť. Přestože součinitel prostupu tepla pláštěm je z hlediska současných požadavků nevyhovující, je zateplení budovy s ohledem na typ obvodového pláště poměrně problematickou záležitostí, kterou nelze řešit izolovaně, pouze s ohledem na energetické vlastnosti.

Hlavně z důvodu ekonomické relevantnosti byla nakonec doporučena hlavně realizace opatření v části TZB. Mj. instalace zařízení, které umožní pro chlazení využít vodu z Vltavy, která je velmi chladná i v létě díky kaskádě přehrad na nichž se vypouští „dolní“ voda. Zařízení umožní určitou část roku chladit bez jednotek TRANE.

Další reference od stejného zadavatele.

Zadavatel: PBW Czech Republic s.r.o.
Rok: 2008

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect