EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Reference  ::  Retrofit survey budovy 2N Telekomunikace, Praha Modřany  :: 

Reference

Retrofit survey budovy 2N Telekomunikace, Praha Modřany

Studie zaměřená na snížení instalovaného chladícího výkonu a roční spotřeby elektrické energie na chlazení. Pro snížení instalovaného výkonu byla posouzena pasivní sluneční ochrana (vnější stínící markýzy, vnější žaluzie ovládané manuálně či automaticky na základě čidla slunečního svitu). Důvodem bylo snížení ¼ hodinového maxima odběru elektrické energie. Dále byly analyzovány oblasti související s chlazením: využití odpadního tepla z chlazení na přípravu teplé vody a vytápění (temperování) kanceláří v přechodném období, regulace klimatizace dle aktuální obsazenosti kanceláři na základě CO2 čidla, zvýšení interiérové teploty v letním období, synergie mezi chlazením serverů a přípravou teplé vody. Z oblasti vytápění bylo pomocí dynamických simulací vyhodnoceno noční temperování místností na optimální teplotu s ohledem na ranní náběhové špičky otopného systému.

V oblasti elektroinstalace, IT a osvětlení byly doporučeny opatření ke snížení trvalého 24 hodinového zatížení.

Dále byly vyhodnoceny potenciály úspor pitné vody a úspora energie na přípravu teplé vody (analýza solárních kolektorů a optimalizace velikosti solárního zásobníku TV).

Zadavatel: 2N TELEKOMUNIKACE a.s.
Rok: 2010

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect