EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Tiskové zprávy  ::  GeoT*SOL Release 2 je na světě ::  GeoT*SOL Release 2 je na světě  :: 

Tisková zpráva EkoWATTu

GeoT*SOL Release 2 je na světě

24. 2. 2012 - Praha TISKOVÁ ZPRÁVA EKOWATT, CENTRUM PRO OBNOVITELNÉ ZDROJE A ÚSPORY ENERGIE

Praha, 24. února 2012

Geo T*SOL – Firma Valentin uvedla na trh nový produkt - profesionální program pro modelování potřeby teplé vody a vytápění za využití tepelného čerpadla

Geo T*SOL basic 1.0 je určen pro modelování potřeby teplé vody a vytápění za využití tepelného čerpadla (země-voda, vzduch-voda) v možné kombinaci se solárními panely. Uživatel je proveden krok po kroku jednotlivými částmi návrhu či posouzení systému. Ve výstupu jsou poskytnuty informace nejen o tom kolik energie je využito z jednotlivých zdrojů, ale například i o jejich efektivnosti během roku.

Program provádí výpočet požadované hloubky geotermálního vrtu. Pomocí dynamické simulace vypočítá program sezónní výkon /činitel s celoročním průběhem s minutovým krokem. Program disponuje širokou databází různých typů tepelných čerpadel a kolektorů. To umožňuje využít některé praktické funkce, jako je napři systém předvoleb a možnost vyhledávání v textových tabulkách.
Databázi je možné aktualizovat samostatně přes internet. Do databáze je možné přidat vlastní typy tepelných čerpadel.
Dále program obsahuje interaktivní mapu pro výběr klimatických dat. Databáze klimatických dat obsahuje více než 2000 záznamů. Program provádí také finanční analýzu. Výstupy programu jsou sestaveny do přehledné zprávy.

Program je dalším z řady software německé firmy Valentin pro výpočty energetických systému využívajících obnovitelné zdroje energie.
Další produkty, PV*SOL a T*SOL jsou určeny pro navrhování, simulace a výpočet energetických zisků fotovoltaických systémů a solárních systémů pro přípravu teplé vody a vytápění.

EkoWATT, coby výhradní prodejce produktů společnosti Valentin, bude postupně zveřejňovat aktuální informace o novém produktu.
Kontakt: Jitka Klinkerová, Petr Kalčev
EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
Švábky 2, 180 00 Praha 8
tel: 266 710 247
e-mail: jitka.klinkerova@ekowatt.cz, www.ekowatt.cz

EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie je česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí. Byla založena v roce 1990 jako nevládní nezisková organizace (občanské sdružení). Za dobu svého fungování se EkoWATT vyvinul v profesionální poradenskou a expertní společnost, jejíž výsledky jsou oceňovány v českém i mezinárodním měřítku.

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect