EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Tiskové zprávy  ::  Programy o úsporách a alternativních zdrojích energie pro pedagogy a žáky středních škol ::  Programy o úsporách a alternativních zdrojích energie pro pedagogy a žáky středních škol  :: 

Tisková zpráva EkoWATTu

Programy o úsporách a alternativních zdrojích energie pro pedagogy a žáky středních škol

19. 1. 2010 Sdružení EkoWATT zabývající se energetickým poradenstvím nabízí středním školám vzdělávací programy zaměřené na aktuální téma energetických úspor a využití obnovitelných zdrojů energie. Programy určené studentům i pedagogům středních škol zahrnují jak obecnější úvodní semináře o souvislostech výroby a spotřeby energie a udržitelného rozvoje, tak i prakticky zaměřené semináře o aplikaci energetických úspor a alternativních zdrojů energie. Pro studenty středních průmyslových škol stavebních jsou připraveny odborné semináře se zaměřením na nízkoenergetické stavění a úsporná opatření ve stavebním sektoru. Nabízené semináře EkoWATT realizoval již v roce 2008 a 2009 ve školách v Praze, Českých Budějovicích a ve Středočeském kraji.

Pro studenty 3. a 4. ročníků středních průmyslových škol stavebních má EkoWATT připraveny odborné semináře "Energeticky úsporná výstavba" prezentující nové trendy ve výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů. Seminář se zaměřuje na úsporná opatření v bytovém a terciárním stavebním sektoru. První část semináře objasní zásady výstavby nízkoenergetického a pasivního domu, jaké materiály použít a jaká je technologie výstavby v praxi často odlišná od teorie. Druhá část přednášek je zaměřena na úspory v systémech technického zařízení budov. Samozřejmostí je ukázka případových studii tzv. dobré praxe ze zahraničí a z České republiky. Semináře jsou zaměřené prakticky – studenti mají možnost si prohlédnout i osahat kvalitní materiály k výstavbě nízkoenergetických a pasivních domů a některé systémy technického zařízení budov.

Studentům a pedagogům přednáší zkušení lektoři EkoWATTu, kteří jsou zároveň energetickými poradci a odborníky na problematiku energetických úspor a využité obnovitelných zdrojů energie.

Program seminářů byl připraven v rámci projektu „Inovativní formy vzdělávání pedagogů a žáků středních škol v oblasti Energie, úspory a alternativní zdroje“ podpořeného Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy v rámci Programu na podporu činnosti NNO působících v oblasti regionálního školství v roce 2009.

 

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect