EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Služby  ::  Výpočet tepelných ztrát budovy  :: 

Výpočet tepelných ztrát budovy

Komu je služba určena?

  • vlastnící budov
  • zájemci o výstavbu, rekonstrukci nebo zateplení domu či změnu zdroje tepla
  • projektanti, architekti

Objekty, pro které je určena

  • všechny typy budov

Nevíte, jaký výkon zdroje vytápění zvolit? Jak dimenzovat zateplení domu?

Základem pro efektivní a ekonomické vytápění je volba optimálního výkonu zdroje tepla. Výkon topné soustavy se stanovuje na základě výpočtu tepelných ztrát objektu, které jsou určující pro celkovou spotřebu energie na vytápění domu. Stanovení výkonu zdroje na základě výpočtu tepelných ztrát domu v hodnotě několika tisíc korun může ušetřit nemalé investiční a provozní náklady. Vhodné dimenzování zdroje je také důležitým předpokladem pro dosažení vysoké účinnosti, optimálního fungování a nízkých emisí topidla.

Nenechte se oklamat! Prodejce topného zařízení Vám může v zájmu vlastního vyššího zisku doporučit zařízení s vyšším výkonem, než je ve skutečnosti potřeba. Před tím Vás ochrání výpočet tepelných ztrát nezávislým odborníkem.

Na základě výpočtu tepelných ztrát lze také určit vhodnou tloušťku zateplení domu a vypočíst roční úspory energie, kterých lze tímto zateplením dosáhnout. Pár centimetrů izolace navíc, které podstatně nezvýší investici do zateplení, může ušetřit podstatnou část tepla i nákladů během provozu.

Výpočet tepelné ztráty provádíme pro celou budovu obálkovou metodou. Výsledkem je tedy celková ztráta objektu, nikoliv pro jednotlivé místnosti. Takový výpočet je vhodný pro posouzení zateplení nebo pro výběr topného zdroje, nikoliv však pro návrh velikosti otopných těles. Projekty otopné soustavy neprovádíme.

Pro výpočet tepelné ztráty rodinného domu je nutný alespoň schematický stavební půdorys, ze kterého budou jasné rozměry objektu, rozmístění a velikost oken, výška jednotlivých podlaží a také materiálové složení jednotlivých konstrukcí. Pokud jsou k dispozici uvedené podklady, pak se cena za výpočet většinou pohybuje od 5 tisíc Kč bez DPH.

Máte-li zájem o více informací nebo o objednání služby, vyplňte prosím poptávkový formulář.

 

další reference >>

SLOVNÍČEK POJMŮ

Tepelná ztráta
Únik tepla z určitého objektu nebo zařízení do okolí. Jde tedy o nevyužité teplo. Tepelné ztráty lze snížit tepelnou izolací, eliminací tepelných mostů a vazeb, utěsněním objektu apod. Tepelné ztráty se zjišťují tzv. termovizí.

Související služby

Energeticko-ekonomická optimalizace projektu domu

Optimalizace projektu novostavby nebo rekonstrukce domu ušetří až desítky procent provozních nákladů na energie.

Energetický audit budov

Energetický audit navrhne opatření na úspory energie v budově.

Poradenství v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby budov

Poradíme vám, jak postupovat a jak zajistit, aby Vás nízkoenergetický či pasivní dům nevyšel příliš draho.

Termovizní měření

Kudy skutečně utíká teplo odhalí termovizní kamera.

další služby >>

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect