EkoWATT - energetické poradenství, úspory energie, obnovitelné zdroje energieCentrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie
českyenglishdeutschrusky
 ::  Služby  ::  Energeticko-ekonomická optimalizace projektu domu  :: 

Energeticko-ekonomická optimalizace projektu domu

Komu je služba určena?

  • vlastníci nemovitostí
  • zájemci o výstavbu nebo rekonstrukci budov
  • projektanti, architekti
  • stavební a developerské firmy

Objekty, pro které je určena

  • rodinné domy
  • bytové domy
  • administrativní a další nebytové budovy

Z čeho postavit dům? Jak dům rekonstruovat? Jaké použít vytápění? A kolik to vlastně bude stát? Vyplatí se to? Na tyto otázky odpoví Energetická optimalizace budov. Nízkoenergetické bydlení platí účty za teplo a energii za vás.

V případě, že pro Vaši budovu nepotřebujete zpracovat energetický audit v rozsahu požadovaném zákonem o hospodaření energií (č. 406/2000 Sb.), můžeme Vám nabídnout zpracování Energeticko-ekonomické optimalizace budovy. Ta je zacílena na maximální snížení provozních nákladů objektu cestou snížení tepelné ztráty domu (zateplením a realizací dalších úsporných opatření) a kombinací různých systémů vytápění podle specifických požadavků a potřeb uživatelů budovy. Energeticko-ekonomická optimalizace budovy navrhne vhodné řešení jak pro novostavbu ve fázi projektové přípravy, tak i pro plánovanou rekonstrukci budovy.

V rámci energetické optimalizace vytvoříme matematický model objektu a namodelujeme různé možnosti řešení obalových konstrukcí. Dále vytvoříme srovnání různých kombinací vytápění větrání a přípravy teplé vody dle specifických přání a potřeb zadavatele. Pro jednotlivé varianty je potom připraveno srovnání z hlediska investičních nákladů, provozních nákladů na získávání a spotřebu energií, průběhu cash-flow (se započítáním předpokládaného růstu cen energií a časové hodnoty peněz) a také stanovení rizik realizace jednotlivých variant. Toto srovnání umožňuje výběr optimální varianty řešení z hlediska energetické bilance budovy i z hlediska návratnosti investice a optimalizace provozních nákladů.

Návrh energetické, resp. energeticko-ekonomické optimalizace budovy lze zpracovat pro různé typy budov – pro rodinné a bytové domy i pro administrativní budovy, a to jak ve fázi projektu novostavby, tak i před plánovanou rekonstrukcí budovy.

Příklad optimalizace projektu novostavby rodinného domu v Klecanech

Máte-li zájem o více informací nebo o objednání služby, vyplňte prosím poptávkový formulář.

 

Související služby

Energetický audit budov

Energetický audit navrhne opatření na úspory energie v budově.

Výpočet tepelných ztrát budovy

Výpočet tepelných ztrát odpoví na otázku, jak dimenzovat zateplení či vytápění.

Poradenství v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby budov

Poradíme vám, jak postupovat a jak zajistit, aby Vás nízkoenergetický či pasivní dům nevyšel příliš draho.

Termovizní měření

Kudy skutečně utíká teplo odhalí termovizní kamera.

další služby >>

© 2011 EkoWATT přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí

Webhosting, webdesign & publikační systém TOOLKIT - Econnect